Mobilní telefon: +420 724 650 500

Dovoz značkových vín

Undurraga

La Trattoria Turbanti

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Dovoz vín Undurraga


Mobil: +420 724 650 500
Email: rejlek.jan@gmail.com

Vína Altazor


Altazor

Původ

Statek Santa Ana, Talagante, Údolí Maipo. Plněno do lahví na statku.

Vinice

Terén: Půda je původem nánosová, hlinitého až písčitohlinitého složení a velice dobře odvodňována. Krajina je spíše rovinná.

Podnebí: Podnebí je středně vlhké, středomořské. Zimi jsou mírné, suchá a mírná léta, noc jsou spíše chladné. Tyto podmínky přispívají k produkci zdravých hroznů delikátního složení a významného aroma. Roční úhrn srážek je 350mm.

Příprava vína

Sběr: Hrozny byly pěstovány na třicetpět let staré vinici, která produkuje méně než 5000kg na hektar. Sběr proběhl manuálně do dvanáctikilových krabic. Hrozny poté prošty podrobným výběrem, nejdříve na vinici a poté ve sklepích před odstopkováním a rozmělněním. Šťáva byla poté podstoupena vyluhování se slupkami při teplotě 5 stupňů Celsia po dobu 72 hodin.

Fermentace: Po 2 denním namáčení byly směsi podstoupeny fermentaci při teplotě kolísající mezi 28 a 30ti stupni Celsia po dobu sedmi dnů. Poté, s cílem dosažení výborné struktury a komplexnosti, bylo víno podstoupeno znovu vyluhování se slupkami po dobu dalších 22 dnů. Víno poté zrálo v dubových sudech, které pocházely z Allierských a Neverských lesů po dobu 18ti měsíců a pak v lahvích po dalších 12 měsíců.

Popis produktu

Tento Cabernet Sauvignon byl vyroben z nejlepších a nejstarších hroznů z vinic statku Santa Ana, Talagante a z Údolí Maipo. Altazor má elegantní, rubínově červenou barvu s hlubokými a intenzivními prvky, které poukazují na jeho dlouholetý vývoj. Víno má komplexní aroma a výbornou balanci mezi tříslovinou a zralým ovocem. Chuťově je silné s výzrálou tříslovinou, což mu zajišťuje dlouhý život a trvanlivost.

Obsah alkoholu: 13,5% obj.
Cukr: 1,5 grs/l

 

Dovoz značkových vín
Náchodská 868, Horní Počernice, 109 00 Praha 9

Copyright © 2011 tvorba www stránek
Všechna práva vyhrazena.